XIX Bieg Namysłowian za nami. Na starcie stanęło prawie 200 zawodników [ZDJĘCIA]

Adrian Gajewski
Bieg Namysłowian - 20.08.2022r.
Bieg Namysłowian - 20.08.2022r. Starostwo Powiatowe w Namysłowie
20 sierpnia odbył się XIX Bieg Namysłowian. Biegacze rywalizowali na 10 kilometrowej trasie, która prowadziła ulicami Namysłowa oraz miejscowości Kamienna. Start oraz meta zostały usytuowane na Błoniach Namysłowskich przy ul. Parkowej.

Każdy uczestnik biegu otrzymał pakiet startowy, który zawierał koszulkę, napój izotoniczny oraz baton energetyczny. Natomiast na mecie każdy ze startujących został uhonorowany pamiątkowym medalem, natomiast najlepsi biegacze otrzymali puchary i nagrody rzeczowe.

Tego dnia nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych i nieco mniej aktywnych. Bieg rodzinny dla wszystkich chętnych odbył się na dystansach od 200 do 600 metrów).

Bieg główny z czasem 35:51 wygrał Maciej Kardas z Ostrowa Wielkopolskiego. Tuż za nim uplasował się Robert Pontus z Oleśnicy (35:56), a podium uzupełnił Piotr Rybiałek ze Zdzieszowic (36:00).

Wśród kobiet triumfowała Paulina Dacyszyn, która zdeklasowała rywalki i uzyskała czas 41:46. Druga była Marcelina Kocój (45:12), a trzecia Paulina Łambucka (45:40).

W naszej galerii możecie zobaczyć zdjęcia z tego biegu!

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani